Teknolojilerimiz Hakkında

“DEMİR” Markasıyla ürettiğimiz ve kullanıcılarımızın emrine sunduğumuz ürünlerimiz, “Avrupa Birliğinin 89/686/EEC nolu Kişisel Koruyucu Ekipmanlar “, Direktifine uygun olarak üretilmektedir. Ürünlerimizin bu direktife uygunluğu PFI laboratuarlarında test edilmiş, onaylanmış ve belgelendirilmiştir. Malzeme seçiminde standartların istediği özellikler birinci planda tutulur.

Tasarımlarımız ürünün kullanım amacına uygun olarak yapılmaktadır.

Kullanım Şartları

Ürünlerimizin tabanları, son teknoloji olan DESMA enjeksiyon makineleri kullanılarak yapılmaktadır. Çift yoğunluklu PU (Poliüretan) olarak bastığımız tabanlarımız kullanıcıya önemli konfor özellikleri sağlar;

Hafiflik: Malzemenin hafif olması sebebiyle kullanıcının ayağını yormaz.

Yumuşaklık ve Konfor: Düşük yoğunluklu ara taban ve antibakteriel yumuşak mostra ayağın ayakkabı içinde rahat etmesini sağlar. Poliüretan malzemesinin ısıl iletkenliğinin düşük olması sebebi ile hem yazın hem de kışın rahatlıkla giyilebilir.

Antistatiklik: Vücutta biriken statik elektriğin toprağa aktarılmasını sağlayarak vücutta rahatlama sağlar. Ayrıca gazlı ortamlarda çalışanlar için parlama açısından güvenlik sağlar.

Dayanıklılık: Aşınmaya, yağa, fuel oile dayanıklı dış taban ürün ömrünü uzatır. Ayrıca 180 derece sıcaklığa kadar dayanabilmektedir.

Darbe Dayanımı: Ürünlerimizin burunlarında en az 200 J (20 kg ağırlığın 100 cm yükseklikten düşmesi sonucu oluşan darbe enerjisi) değerindeki darbeye dayanıklı çelik veya kompozit malzemeden burun koruyucu kullanılmaktadır.

Batma Dayanımı: S3 veya S1P kategorisinde üretilen ürünlerimizde en az 110 kg (1100 N) batmaya dayanıklı çelik ara taban kullanılmaktadır.

CE Etiket Bilgisi

Bu etiketi taşıyan ayakkabı, EN ISO 20344 standartının gerektirdiği testlerden geçmiş, yüksek performanslı malzemelerden üretilmiştir.

Kullanıcıya sunulan bu ayakkabı, Personel Koruyucu Ekipmanları (PPE) için düzenlenmiş Avrupa Ekonomik Topluluğu [EEC] talimatları doğrultusunda (Talimat No: 89 / 686 EEC) 0193 yetki numaralı PFI Prüf –Und Forschungsinstitut e.V Marie-Cruie-Str. 19 66953 Pirmasens Germany tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır..

EN ISO 20345: Çelik veya kompozit burun korumalı iş ayakkabısı, 20 Joule darbe ve 15.000 Newton baskı direncine sahip olmalıdır.

Ürün Markalanması
0193 : Ürünü Onaylayan yetkili kurum (PFI)
EN ISO 20345:2011: Avrupa Standardı Numarası
S1-S1P-S2-S3 : Sınıflandırma Tipi
P : Çelik Ara Taban
C : İletken Ayakkabı
A : Antistatik Ayakkabı
HI: Sıcağa Karşı Yalıtım
CI: Soğuğa Karşı Yalıtım
E: Topuk Bölgesinin Enerji Absorpsiyonu
WRU : Suya Dayanıklı Saya
HRO : 300 °C’ye Dayanıklı Taban
ESD : Elektrostatik Boşalım

CE Teknik Etiketleme Bilgileri
EN ISO 20345:2011 Güvenlik Ayakkabıları (200 joule – Çelik Darbe Dayanımı)
SB : Temel Güvenlik
S1 : Antistatik, Şok Emici Topuk Bölgesi, Yağa Dayanıklı Taban
S1 P : Antistatik, Şok Emici Topuk Bölgesi, Yağa Dayanıklı Taban, Çelik Ara Taban
S2 : Antistatik, Şok Emici Topuk Bölgesi, Yağa Dayanıklı Taban, Suya Dirençli
S3 : Antistatik, Şok Emici Topuk Bölgesi, Yağa Dayanıklı Taban, Suya Dirençli , Çelik Ara Taban