Çelik Burunlu İş Ayakkabıları

Tüm gün vücudumuzu en iyi şekilde taşımakla görevli olan ayaklarımız, bedenimizin en çok yorgun düşen parçalarındandır. Hele bir de çalışma ortamınızda uzun süreayakta kalmak zorundaysanız durum daha da dikkate değer. Hal böyle olunca ayaklarınız için gereken rahatlığı ve konforu en iyi şekilde sağlamanız gerekmektedir. Tüm bu detayları göz önünde bulundururken ayaklarınızı çalışma ortamında korumanız da son derece önemlidir.

Koruyucu ayakkabı modellerinden kendiniz için uygun olanı seçerken, taban ayrıntısına da dikkat etmelisiniz. Çoğu zaman iş güvenlik ayakkabılarının tercih edilmemesi büyük problemler yaratır. İş güvenliğinin bilincine varmak önemlidir.

Diğer tüm yazılarımızda da vurguladığımız gibi öncelikle çalışma ortamınızın detaylarını belirlemelisiniz. Çalışma ortamınızın şartları, ayakkabı seçiminiz için etkileyici bir ölçüttür. Bu nokta da bizlere çelik burunlu iş ayakkabılarının koruyucu yanının ne denli önemli olduğunu hatırlatmakta …

Her ne kadar önemli bir ayakkabı çeşidi olsa da işçiler bazen giyinmekten kaçınırlar. Sebebi ne mi dersiniz? Çelik burunlu iş ayakkabısı kullanımlarında karşılaşılan en büyük problem mantar enfeksiyonlarıdır. Bu problemler genellikle hijyen kurallarını es geçmekten kaynaklanır. Çoğu zaman da çelik burunlu ayakkabıların ağırlığından yakınan işçiler,çelik burunlu ayakkabıyı tercih etmezler. Güvenlik açısından bu tip ayakkabıların önemi iyice kavranmalıdır. Kendinize göre ağır olmayan yapıda bir çelik burunlu ayakkabı tercih edebilir, sağlığınızı sigortalayabilirsiniz. Çalıştığınız ortamda ağır eşya taşırken tehdit altında olabilirsiniz. Çivi batmalarında, ağır metal sıçramalarında da çelik burunlu ve kaliteli tabanı olan ayakkabıyı tercih etmeniz bu tip problemlerin önüne geçecektir. 

Demir Safety