Yeni sosyal medya hesapları ile güncel haberleri ve yeni ürün kategorilerini takipçileri ile paylaşmaktadır. Sizlerde iş ilanlarımız, ürün paylaşımlarımız, katılacağımız ve katıldığımız etkinliklere dair bilgi almak için bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz...

                                                                 

2006 yılında hırdavat sektöründe iş hayatına atılan Demir Makine, Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliğine verilen önemin artmasıyla birlikte faaliyet alanına yeni bir sektör daha ekleyerek, iş güvenliği ayakkabısı üretimine geçti. Artan talebe bağlı olarak üretim hacmini artırma planları yapan şirket, Kredi Garanti Fonu (KGF) ve Vakıfbank’tan sağladığı finansmanla, 150 kişilik yeni istihdam ve üretim hacmini yüzde 50 artıracak yatırıma imza attı.

Şirketin 2006 yılında Karaköy’de hırdavat sektörüyle faaliyete başladığını belirten Demir Makine Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi Müdürü Burak Demir, bir süre sonra iş güvenliği alanında üretim açığını görerek, bu sektöre de girmeye karar verdiklerini kaydetti. 2012 yılında Arnavutköy Bolluca’da 5 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikada, iş güvenliği ayakkabısı üretimine geçtiklerini belirten Demir, hırdavat sektörüyle ilgili işlerini ise 12 bin metrekarelik alanda sürdürdükleri bilgisini verdi. Fason olarak yapılan işlerle birlikte toplamda 450 kişiye istihdam sağladıklarını vurgulayan Burak Demir, ülke ekonomisine olan katkılarını artırarak devam ettirmeyi öngördüklerini dile getirdi.

İş güvenliği alanında faaliyete başladıktan bir süre sonra, artan talepleri karşılamakta güçlük çekince üretim hacmini artırmaya karar verdiklerinin altını çizen Burak Demir, kısa vadeli yatırım için gerekli finansmanı KGF kefaletiyle Vakıfbank’tan kullandıkları krediyle karşıladıklarını anlattı. Bu destekle birlikte yatırım planlarını öngörülenden daha erken gerçekleştirdiklerine değinen Burak Demir, söz konusu yatırım tamamlandığında 150 kişilik ek istihdam sağlanacağını belirtti. Yatırımın aynı zamanda ihracata da katkı sağlayacağına işaret eden Demir, ilave ihracatla birlikte üretim hacminin de yüzde 50 artacağını aktardı.

İhracatta Hedef 20 Milyon Dolar

Yeni yatırımın 2017 yılı Aralık ayında tamamlanmasıyla birlikte, ilk etapta 150 kişilik istihdamın sağlanacağını ancak orta vadede ek istihdamın 300’e yükseleceğini ifade eden Burak Demir, “ KGF ve Vakıfbank nasıl bize güvendiyse, biz de Türkiye ekonomisine güveniyoruz ve ekonomiye katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Piyasaya süreceğimiz yeni ürünlerle birlikte, ihracatımızda da 500 bin dolarlık artış öngörüyoruz.” diye konuştu. Söz konusu yatırımın aynı zamanda Türkiye’nin daha önce ithal ettiği ürünlerin üretimine yönelik olduğu bilgisini de paylaşan Demir, uzun vadede ihracat için 20 milyon dolarlık hedef belirlediklerini kaydetti.

KGF desteğinin firma olarak olumlu katkılarını gördüklerini ancak bu olumlu etkinin birçok firma ve sektöre de yansıdığını ifade eden Burak Demir, “Özellikle yeni yatırım yapmak isteyen veya kapasitesini geliştirmek isteyen şirketlere bu destek büyük katkı sağladı.” Bu aynı zamanda ekonomik hayatta canlanmaya sebep olurken, hem firmaların büyümesine hem de Türkiye ekonomisinin büyümesine ön ayak oldu.” İfadelerini kullandı.

9 -12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan IDEF'17 13'üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda Demir Kundura olarak bizler de yer alıyoruz.

Sizleri standımıza ziyarete bekliyoruz.

Salon no: 3

Stant no: 332F

23-27 Mayıs tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan Türk Yapı Fuarı’nda Demir Kundura olarak bizler de yer alıyoruz.

Sizleri standımıza ziyarete bekliyoruz.

Salon no: 9

Stant no: 222

Demir Kundura Paris'te gerçekleşen Expoprotection fuarında.

Demir Kundura Dubai'de gerçekleşen Big Five Show'da yerini aldı.

Demir Kundura, Orta Doğu'nun en büyük yapı fuarı BIG 5 SHOW'a katılacaktır.

Stand Detaylarımız: HALL 1, D101

Demir Safety