Demir Kundura İş Güvenlik Ayakkabıları

Demir Kundura İş Güvenlik Ayakkabıları

İş sahaları dahilinde ağır çalışma ortamlarında sıklıkla karşılaşılan sorunlardan olan ayak ve bacak yaralanmaları için tedbiri elden bırakmamak bu konuların en başında gelen ayrıntılardandır. Bilindiği gibi inşaat sahalarında, metal sanayiortamlarında hatta maden ocakları gibi çalışma alanlarında iş güvenliği hususu titizlikle yaklaşılması gereken bir konudur.

Bir düşünün… Yüklü miktarda cisimlerin ayak üzerine düşmesi, çeşitli kimyasal sıvıların bacağa ya da ayağa temas etmesi ne gibi problemleri beraberinde getirebilir? Şüphesiz ki oldukça ciddi sağlık kayıplarını ardına sıralar. Yüzeyi sıcak ortamlarda çalışmak, sivri cisimlerin üzerine basmak ya da kaygan bir zemin üzerinde çalışıyor olmak gibi olumsuz durumlarda imdadınıza yetişecek olan başlıca bir koruma kalkanıdır iş ayakkabısı…


Çalıştığınız saha düzeyine uygun olarak seçeceğiniz iş ayakkabınız sizleri yaşanması ihtimal birçok sıkıntıdan uzak tutar. Yapmanız gereken ise çok basit. Başlangıç olarak elinize bir liste alın ve detaylarınızı oluşturmaya başlayın. Örneğin; çalışacağınız ortamın ısı, sıcaklık, vb değerlerini, ne gibi maddelerle temas halinde olunduğunu, ne kadar zaman diliminde o ortamda çalışılacağını, ayakkabınızın iç mi yoksa dış mekanda mı kullanılacağını mutlaka not edin.

 Zeminin ne derece tehlikesinin olduğunu da eklemeyi unutmayın tabii... Örneğin kaygan bir yüzeyde mi çalışmaktasınız? Etrafınızda bedeninize zarar gelebileceğini düşündüğünüz çivi, vb. sivri nesneler mi var?

 En son kontrol edilecek kısım ise ayakkabınızın iç ve dış yapısı, yüzey ve tabandan oluşan kısımlarının ayrıntısı önemlidir. Tercih edilen iş ayakkabınızda kişisel koruyucu ekipmanlar beraberinde Avrupa Birliği’ne uygun nitelikte üretilmiş olması büyük önem taşır.

"Demir Kundura" olarak belirtmiş olduğumuz her türlü detayı titizlikle üreterek siz değerli müşterilerimize iyiyi değil, en iyiyi sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Hafiflik, yumuşaklık - konfor, dayanıklılık, darbeye ve batmalara karşı en iyi şekilde dayanım, antistatiklik gibi unsurları birincil unsur olarak gören Demir Kundura’nın sizlere bir mesajı var. Çalışma ortamınızda kendinizi sigortalamaya ne dersiniz? Hayatınız bizim için önemli!

Demir Safety