Dört Mevsim İşçi Ayakkabıları

İş ve işçi güvenliği detaylandırmalarında ilk sırayı alan ekipmanlar, dikkate alınması gereken önemli konulardandır. İş güvenliğinde ayakları garanti altına alan işçi ayakkabıları için belirlenen çeşitli standartlar vardır. Mevsim konusu bu standartlar için küçük ama mühim bir ayrıntıdır. İşçilerimiz için mevsimine göre ayakkabı tercih edilmelidir. Dört mevsim işçi ayakkabısı için belirlenen alternatifler şöyledir;

Ayakta sağlanan konfor ve rahatlık, işin işleyiş sürecine doğrudan etki eder. Yaz mevsiminde, kışlık bir işçi ayakkabısı tercih ederseniz ayaklarınızda yaşadığınız sıkıntılar artar. Aynı şekilde de kış döneminde tercih edilen yazlık ayakkabı, kişinin rahatsız olmasını sağlar. İş ayakkabısı üretiminde esas alınan ölçütlerden birisi iklimlendirme yapısıdır.

Yazlık İşçi Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?

Genel olarak gözenekli ve hava geçirgenliği üst düzeyde olan modeller tercih edilmelidir. Çalışma şartlarına bağlı olarak astar yapısı konusunda da nemi ve şok teri emici detaylı iş ayakkabıları tercih edilmelidir. Bu tarz özelliklere sahip iş ayakkabısı, teri emen yapısıyla antibakteriyel özellik kazanacaktır. Böylelikle de işçi sağlığı en üst seviyede olacaktır.

Kışlık İşçi Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?

Kışlık iş ayakkabıları denildiğinde genellikle bot tipinde olan bilek kısmını kapatan ayakkabılar tercih edilmektedir. Çalışma ortamı ve şartları mevsimsel açıdan şekillendirici bir detaydır. Kışın çalışma ortamlarında da koşullar önemlidir. Genellikle kaymayı önleyici ve geniş dış bloklar, sıvı yüzeyler için geliştirilmiş ultra yüksek kademeli taban detayı gibi ayrıntılar dikkate değerdir. Isı yalıtımı ise kış mevsimi için ölçüt bir durumdur. Isı yalıtım en iyi düzeyde olmalıdır. Sizlerde firmanız çalışanları için dört mevsim detaylarından oluşan işçi ayakkabıları için Demir Kundura’nın bol çeşitli dünyasına gelebilirsiniz.

Demir Safety