İş Ayakkabıları

İşverenler veya çalışan işçiler, iş ayakkabısı kullanmanın önemini kavramalıdırlar. Her türlü çalışma koşulları dahilinde tercih edilen iş ayakkabısı modellerinde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Başta mevsim şartları olmak üzere birkaç konuya dikkat çekmek istiyoruz.

İş ayakkabısı seçiminde öncelikli olarak taban korumasından bahsedebiliriz. Kaliteli iş ayakkabısında çelik taban, çelik ara taban, elektriğe direnç gösteren taban ve su geçirmeyen kaydırmaz taban detayı dikkate değer özelliklerdendir.

Çalışma koşullarınız, seçeceğiniz iş ayakkabısı için sizi en doğru sonuca ulaştıracaktır. Ortamda sıvı beraberinde kayma riski, elektrik akımı veya kimyasal faktörlerin var olup olmadığı ayrıntıları iş ayakkabısı seçiminde kriter belirlemede sorgulayabileceğiniz diğer detaylardan olacaktır.

Elektrik akımının yoğun olduğu çalışma ortamlarında elektrik çarpma riski yaşanacağından ötürü elektrik direncine en iyi yanıt veren, kompozit burunlu iş ayakkabısı tercih etmelisiniz.

Yüksek sıcaklık, asit ve alkalinin mevcut olduğu çalışma ortamlarında neotril veya nitril taban seçilmesinde fayda vardır.

Çalıştığınız anlarda ayağınızı rahat hissetmediğiniz iş ayakkabısı, sizi mutsuz edecek ve verimsizliğe neden olacaktır. Soğuğa karşı izolasyon ayrıntısı ise, özellikle kış döneminde iş ayakkabısı seçiminde önemlidir. Yaz döneminde ayağı terletmeyen ve nefes alabilir özellikteki iş ayakkabıları tercih edilmelidir. İş güvenlik ayakkabıları mutlaka ayağı sarmalıdır. Boşluk olduğu takdirde ayaklarınızda ağrı gibi problemleri yaşamanız olasıdır.

Ayağınız için en uygun iş ayakkabısı modelini tercih etmelisiniz. Çalıştığınız sektöre uygun iş ayakkabıları hakkında bilgi almak ve ürünlerimizi detaylı incelemek için Demir Kundura İş Güvenlik Ayakkabıları ile iletişime geçebilirsiniz.

Demir Safety