Kompozit Burunlu İş Ayakkabıları

Demir Kundura ayakkabılarında, her daim önemli olan ve gerekli güvenlik seviyelerini sağlayabilmek açısından da isteğe bağlı olarak, su geçirmez deri, süet deri, tekstil, çelik burun ve çelik arataban, kompozit - fiber burun, delinmeye karşı özel tekstil ve kevlar arataban kullanılmaktadır. Belirtilen bu detaylar çalışmanız sırasında hem ayaklarınızın konforu hem de güvenliğiniz açısından son derece önem arz etmektedir.


 Ayakkabılarda kullanılan ve standardına uygun olarak üretilen deri detayı önemlidir Çünkü, aşınma ve yırtılma gibi problemlerin olmaması gerekmektedir. Tüm bunlara karşı dayanıklı bir deri kullanılmalıdır. Antistatik yapılı tabanlar ve şok emici tabanlar Demir Kundura için üretim detaylarında oldukça önemlidir.

Neden mi?

 İş ortamında yanıcı ve parlayıcı maddeler ile buharları bulunan bir ortamda elektrostatik yüklenmenin tahliye yolu ile azaltılması istenildiğinde kullanılmalıdır. Şok emici tabanlar ise, kullanıcının konforunu sağlar. Dış taban dahilinde yer alan ara taban, esneklik dışında topuk şoklarına ve titreşimlerine karşı müthiş bir eğilim sağlamaktadır. İç astar detayı dikkate değerdir. Pamuğa oranla nemi hızla emmesi çok önemli bir detaydır. Yapısındaki kumaş, üstün hava geçigenliği dolayısıyla nefes alarak su emilimini hızlaştırır. Bu sayede çok çabuk kuruluk sağlar. İç tabanında (Mostra) bulunan derin gözenekli yapı sayesinde hava geçirme hususunda maksimum kolaylık sağlar. Teri ve su buharını emici bir yapıdadır. Antibakteriyel bir tasarımla karşımıza çıkan model, bakteriye ve kokuya karşı dirençlidir.

Demir Safety