Şantiye İşçi Ayakkabıları

Koyu renkli ve hızla kirlenebilen yapıda olan ayakkabılar şantiyede çalışan işçiler için uygun değildir. Her türlü riske karşılık olarak ve kullanım kolaylığı açısından şantiye işçi ayakkabılarında bağcık olmamalıdır. Ayakkabının ön kısımlarında mutlaka koruyucu bir burunluk bulunmalıdır. Ayak parmaklarının sağlığı ve konforu açısından bu unsur önemli bir detaydır. Şantiye ortamında cisim ve parka düşmeleri de göz önünde bulundurulmalıdır.

Ayaklar istenmeyen yaralanma ya da ezilmelere maruz kalabilir. Risk faktörü yüksek ortamlardan olan şantiyelerde de bu ayrıntılar atlanmamalıdır. Şantiye ayakkabısı dahilinde bulunan yüksek, kalın ve dayanıklı malzeme ayrıntıları, iş güvenliği alanında atlanmaması gereken detaylardandır.

Çalışma ortamında yaşanılan yüksek enerji ve efor sonucunda ayaklarda terleme vazgeçilmez bir konudur. Şantiye işçi ayakkabısı seçerken mutlaka ayaklarınızın hava almasını sağlayacak yapıda ayakkabılar seçin. Şantiye ortamında amaç ayağa gelebilecek darbeleri ve sonucunda yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirgemektir.

Düz tabanlı, sıfır topuklu, açık yapılı, soft ve kirlenmeye duyarlı tonlardaki ayakkabıları tercih etmemeye özen gösterin. Seçtiğiniz iş güvenlik ayakkabısı size kullanım rahatlığı sağlamalıdır. Hareket kabiliyetinizi engelleyecek yapıda ayakkabıları tercih etmeniz zararınıza olacaktır.

Demir Safety