Yazlık İşçi Ayakkabısı

Gündelik hayatta nasıl ki ayakkabı seçimlerimizi mevsimsel şartlara göre şekillendiriyorsak, çalışma alanlarımızda da bu ayrıntı son derece dikkate değer bir konudur. Yazın çalıştığınız ortamlarda kışlık bir ayakkabı seçimi yaparak gerekli verimi alamayabiliriz. Bu gibi ayrıntılar uygun iş ayakkabı seçiminde rol oynayan etkin faktörlerdendir. Unutmayın ayaklarınız son derece önemli…

Peki İşçi Ayakkabılarını Mevsimine Göre Nasıl Şekillendireceğiz?

Çalışma ortamlarının durumu, konumu ve şartları herkese göre farklılık göstermektedir. Dolayısıyla insanın ayak yapısı da ayakkabısıyla bütünleşik yapıda olmalıdır. Yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış olan iş ayakkabısından en iyi performans alınmalıdır.

Yazlık iş ayakkabılarının üst ya da taban kısımlarındaki deri ayrıntıları son derece önemlidir. Sığır derisi olabilir. Taban astarı mühim bir ayrıntıdır. Sebebi ise, yazın en sık karşılaşılan problemlerden birisi olan terleme hususudur. Ayaklarınız ayakkabınızın içinde terlememelidir. Yaşadığınız terleme problemi ayak sağlığınız açısından önemlidir. Yoğun iş temposu altında ayaklarınız inanılmaz ölçüde ter üretir. Sonucunda ayaklarınızda yakınmalara sebebiyet verecek olan su kabarcıkları ve mantar tarzında enfeksiyonlara sebebiyet verebilir.

Elbette ki çelik burun ayrıntısını da unutmuyoruz. Hem yazın hem de kışın çelik burunlu iş ayakkabılarını tercih ederek güvenliğinizi sigorta altına alıyorsunuz. Yazlık iş ayakkabısının alt taban kısmının ise kauçuk yapıda olmasını önermekteyiz. Ayakkabınızın çalıştığınız ortamdaki koşullara göre kimyasal veya madeni yağ gibi maddelere karşı dirençli olması gerekmektedir.

Sizler nerede ve hangi koşullarda görev yapıyorsunuz? Yazı neredeyse yarıladık. Demir Kundura ile kendinize uygun ve yazınızı kâbusa çevirmeyen ayakkabılarınızı seçerek ayaklarınıza dost olun. Çalışma ortamlarınızdan en iyi verimi almaya devam edin.

Demir Safety